חשיבה יצירתית

👈 קחו דף, ורשמו עליו את כל מה שאתם יודעים לעשות בעולם.

כעת, רשמו כיצד כל הדברים שאתם יודעים לעשות באים לידי ביטוי בחיים שלכם.

עכשיו חישבו על האנשים שאתם פוגשים בעבודה. על כל הדברים שהם יודעים לעשות בעולם, וכמה מזה בא לידי ביטוי בעבודה.

חשיבה יצירתית נתפסת בטעות כסוג של מתת אל שמעטים ומיוחדים התברכו בה, והם שייכים לקבוצות סגורות ומיוחדות כמו יזמי הייטק, אמנים, תעשיינים מוצלחים במיוחד.

הרבה אנשים שאנחנו פוגשים יומיום ותופסים אותם כאנשים אפרוריים ונטולי ניצוץ יצירתי, מתגלים בתחומים מסוימים בחיים שלהם כמבריקים ומלאי תושייה. הטעות שלנו היא ההנחה ש"כאמא היא מדהימה, אבל בעבודה הרבה פחות", או "היא מלאה רעיונות כרימון כשמדובר בהפקת אירועים, אבל כשזה נוגע לעבודה היומיומית, היא עושה את המינימום". ההפרדה בין תחומים בחיים כמו הורות, קריירה, זוגיות, לימודים, פנאי וקהילה היא הפרדה מלאכותית. החיים אינם לינאריים ולכל תחום עיסוק שלנו יש נקודות השקה עם תחומים אחרים.

חשיבה יצירתית היא דרך פעולה ואפילו דרך חיים. אפשר ללמוד אותה, לתרגל אותה ולהתאמן בהפעלתה בכל תחום. אנשים טוענים "אני לא יצירתי", ואז, עם כמה תרגילים פשוטים, מגלים על עצמם שבעצם הם לא כאלה יבשושיים  כפי שחשבו.

יצירתיות דורשת מחוייבות לבצע את העבודה בצורה מיטבית, יכולת לרכז מאמץ ותשומת לב לאורך זמן, יכולת לזנוח רעיונות לא מספיק טובים ולהמשיך הלאה, נחישות אל מול קושי ומחסום ומוכנות לעבוד קשה.

אף אחד מאלה לא קשור לגאונות או לניצוץ מיוחד.

כל אחד יכול ללמוד להפעיל יצירתיות בחשיבה ולאמץ מיומנויות ומתודות של חשיבה יצירתית ועצמאית כדרך חיים.

כל מנהל יכול ללמוד כיצד לזמן חשיבה יצירתית בארגון שלו.

ויש גם סדנא לצוות כמובן!

דברו איתנו. 🖐

התחדשנו לאחרונה