ייעוץ ארגוני בהתכתבות? יש דבר כזה

ייעוץ ארגוני בהתכתבות

מנהלת ארגון התקשרה אלי ושיתפה: אני בקשיים גדולים. ברור לי שאני זקוקה ליעוץ ארגוני. כבר קבעתי עם מישהו כמה פעמים וביטלתי, קשה לי באמצע יום עבודה להתפנות. בלילה אני יושבת מול המחשב וכותבת כל מה שקרה, את הבעיות, את המחשבות, את הרעיונות, אבל בלילה אין לי עם מי לדבר.

אולי תשלחי לי את מה שאת כותבת? הצעתי. היא הופתעה. הייתה נבוכה. זה לא ספרות מופת, גיחכה… את יודעת, סתם רעיונות, מחשבות.

בואי ננסה, אמרתי לה. מה כבר יכול להיות?

היא התחילה לשלוח ואני התחלתי להגיב. בהתחלה קטעי רעיונות, חלקי מחשבות, תיאורי אירועים. בהדרגה עברנו לכתיבת יומנים רפלקטיביים על פי מודל מובנה, שכבר מניע בעצמו חלק מעבודת הייעוץ, עוד לפני שזה מגיע אלי.  ואז אני מוסיפה משלי, בכל מיני אמצעים וטכניקות שפיתחתי. צובעת מילים וביטויים, שותלת סימני פיסוק שמזמנים פרשנות נוספת, מציעה טקסט חלופי מוגזם לגמרי שזורע כיוונים יצירתיים יותר, ועוד ועוד. חלק מהטכניקות ממש מתגלות מעצמן תוך כדי העבודה. לי ולה. ולפי מה תחייבי אותי? שאלה. אז יצרנו  שיטת תמחור שמשתלמת גם לה וגם לי.

כיום אני עובדת עם כמה מנהלים בשיטה הזו, ואנחנו מופתעים כל פעם מחדש להיווכח כמה זה אפקטיבי, מעמיק, מהנה וחסכוני.  לפעמים גם נפגשים, בכל זאת מפגש פותח עוד אפשרויות, לפעמים נותנים לשותפים ולמכרים נוספים לקרוא ולהגיב. מרתק להיווכח שעוד ועוד רוצים לקחת בזה חלק.

ייעוץ ארגוני בהתכתבות? יש דבר כזה
ייעוץ ארגוני בהתכתבות? יש דבר כזה

רוצים להתנסות התנסות אחת ללא התחייבות במחיר היכרות? דברו איתנו. או.. ליתר דיוק… כיתבו אלינו…

הנה כמה דברים שכתבו לנו לקוחות שלנו על ייעוץ ארגוני בהתכתבות:

"הי ניצן. הדרך בה בחרת להגיב לדברי שגם שוחחנו עליהם וגם כתבתי אותם כל כך מרגשת אותי, מעוררת בי השראה, עוזרת לי להגיע לתובנות אישיות וניהוליות ונותנת לי תחושת בטחון חזקה. דרך הסימון בצבעים תעזור לי גם בשיח הפנימי ובשיח עם הצוות לזכור באיזה צבע המילים יצאו לי מהפה, ובמיוחד אקפיד שיהיה יותר תכלת. אני מודה על כך שאת נמצאת ומלווה אותי בתהליך העוצמתי שאני עוברת כמנהלת מתחילה"

"בתחילת התהליך כאשר ניצן הציעה לי לכתוב יומן היו לי חששות וספקות. לא ידעתי אם מה שאני כותבת הוא לא יותר ממילים או מחשבות שמרחפות בחלל ואז שוקעות ללא כל התייחסות. לאחר שקיבלתי פידבק ראשון רווח לי מאוד, הבנתי שזהו דיאלוג, ושבצד השני יושב מישהו שקורא, מנתח ותוהה ביחד איתי. זה מסייע לי לוודא שאני בכיוון הנכון, לזהות כשאני קצת סוטה מהנתיב וגולשת לאספקטים משניים, לראות נקודות שפספסתי. זה מקדם אותי מקצועית וגם אישית, כי לא רק ניצן משפיעה עלי, אלא גם אני משפיעה עליה. הדברים שאני כותבת חשובים בעיניה והתהליך הדדי ודו צדדי. זו חוויה מעצימה מאד. כשאני מתיישבת לכתוב, אני כבר רואה בעיני דמיוני אישה שיושבת בשקט מול המחשב וכל כולה מרוכזת בי, דרך הכתיבה שלי, והיא רואה אותי במבט אוהד, חד, מפוכח ומעמיק"

Leave a Replay